Eyüp Sultan Mahallesi İpekyolu Caddesi Emsal Sokak No:7 Sancaktepe / İstanbul
0(506) 537 36 50
info@vegaakustik.com

Taşyünü Duvar Levhası

Silikon ilave edilerek su itici özellik kazandırılmış camyünü levha olup, iki duvar arasında, çift cidarlı sandviç duvar panellerinde ısı ve ses yalıtım amacıyla kullanılır.

Kullanım Alanları

Duvar Levhası dış cephelerde tuğla, gazbeton, briket vb. iki duvar elemanı arasına serbest olarak yerleştirilir. Sandviç duvar yalıtımı olarak bilinen bu uygulamada iki duvar elemanı belirli aralıklarla birbirlerine özel elemanlarla bağlanmalıdır. Levhalar, su itici özelliği sayesinde bina dış kaplamasında ortaya çıkabilecek bir hasardan meydana gelecek su sızıntısını bünyesine kabul etmeyerek, daima kuru kalır ve böylece yalıtım özelliğini korur. Ayrıca iç ve dış ortam arasında duvar boyunca meydana gelen buhar geçişi esnasındaki yoğuşma durumunda dahi, bünyesinde yoğuşan suyu süratle dışarı atarak yalıtım özelliğinin bozulmasını önler.

 

TAŞYÜNÜ ÖZELLİKLERİ;

 

Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenleme ve yangın yalıtımı maksadıyla kullanılmaktadır.

Isı iletkenlik beyan değeri ?? 0,040 W/mK’dir.

Su buharı difüzyon direnç faktörü µ=1’dir.

Kullanım sıcaklığı -50/+600, -50/+650°C aralığındadır.

Sıcağı ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.

Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez.

Higroskopik ve kapiler değildir.

TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler”olan A sınıfındandır.

Saint-Gobain Isover Grünzweig+Hartmann Almanya Sillan Lisansı ile üretilmektedir.

BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

TS 901-1 EN 13162 Standardına tabi İzocam Taşyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmenliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.

Vega Akustik olarak 5 yıl önce yola çıktığımız ses yalıtımında yeni teknolojileri takip ederek Türkiyede ve Dünyanın heryerinde uygulama yöntemleri ile bir araya getirerek siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.

İstanbul Ses Yalıtımları Firmamız ses yalıtım, titreşim yalıtım, akustik yalıtım ürünlerinin Mimari projeye özel satışını, ithalatını, ihracatını ve üretimini yapmaktadır. Projere detayların da teknik ekibimiz ile analizini ve Süpervizörlüğünü yaparak doğru yöntem ve uygulamalar ile yönlendirerek doğru sonuçların elde edilmesinın destekcisiyiz. Hizmet verdiğimiz alanlar; Oteller, Hastaneler, Restaurantlar, Ses kayıt stüdyoları, Jeneratör odaları, Klima santralleri, Sinema salonları, Konferans salonları ve Fabrikalarda ses ile ilgili problemlerin olduğu bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

Piramit Sünger : Orta ve yüksek frekanslardaki seslerin emilmesi, yutulması; ortamdaki çınlamanın sonlandırılması; mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır. Bu amaçla kullanılan diğer ürünlere nazaran daha ekonomik ve etkili çözümler sağlar. Nemden etkilenmez, küf oluşturmazlar.

Ürün ölçüleri: 3-3-4 (4cm), 4-4-5 (5cm) ve 5-5-7 (7cm) ölçülerinde plaka halinde üretilebilirler. Plaka ölçüleri 1 metre x 1 metre veya 1 metre x 2 metre yapılabilir. İç içe geçirilip plaka halinde paketlenebildiği için nakliye/sevkiyat maliyeti açısından %50’ye varan tasarruf sağlar.

Kullanım ve uygulama alanları: Özellikle ses kayıt stüdyoları, radyo istasyonları, müzik odaları gibi iç mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde uygulama alanı daha yoğundur. Bunların yanı sıra, jeneratör ve kompresör kabini gibi sesin kesilmesi gereken dış mekan uygulamalarında da tercih edilebilir. Kendinden yapışkanlı bantla ya da özel üretim yapıştırıcıları sayesinde düz zeminlere kolayca uygulanması mümkündür. Piramit sünger yapıştırıcısı ve piramit sünger yapıştırma hakkında teknik ekibimiz yeterli bilgi ve donanıma sahiptir. İsteğe bağlı olarak farklı renklerde üretimi mümkündür. Renkli piramit sünger hakkında daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Piramit sünger ne işe yarar?
Yanmaz akustik piramit sünger, sahip olduğu yüksek yoğunluk değerleri sayesinde – 50dns KG/m3 > 100dns KG/m3 - orta ve yüksek frekanstaki sesin ve gürültünün yanında düşük frekanstaki ses ve gürültü üzerinde de etkili olmaktadır. Aleve maruz kaldıklarında eriyip akmazlar ve yapılarında bir değişiklik olmaz. Ortama zehirli gaz salmaz, küf tutmazlar. Farklı kalınlıklarda üretilebilirler.

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri : Epdm Kauçuk Ses Bariyeri yoğun ses temposunun kesilmesi istenilen alanlarda süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. Sesin direk kesilmesi isteniyorsa epdm ağır kurşun bariyeri kullanılabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte uygulanabilen epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılmaktadırlar.

Yoğun seslerin kesintisinde etkili çözümler sunan kauçuklar istenilen ölçülerde rulo ya da panel şeklinde satışa sunulmaktadır. Epidyemden üretimi yapılan kauçuklar iki sünger arasında uygulanarak lamine edilerek ses yalıtımı sağlamaktadır. Epdm Kauçuk yüksek tempodaki ses problemlerini kesmek amacıyla iki sünger arasına lamine edilerek ses kesintisi sağlanmaktadır. Süngerle lamine edilen bu ses yalıtım malzemesi etkili bir ses kesintisi sağlamaktadır.Kauçuk Epdm ağır bariyer ürünleri, bir titreşim kaynağından yayılan darbe ve yapı kaynaklı gürültüleri düşürerek mükemmel bir akustik performans sağlar.

Bu malzemeler, yaygın olarak otomotiv sektöründe iç trim malzemeleri olarak örneğin taban halılarının altında , motor izolasyon kompartmanında kullanılır.Ayrıca İnşaat sektöründe projelerde zemin ve duvar yalıtım elemanları olarak çok yaygın kullanılmaktadır. Epdm Kauçuk Ses Bariyeri Kullanım Alanları olarak Jeneratör Odası Ses İzolasyonu, Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, Makina Dairesi Ses İzolasyonu, Müzik Odaları gibi sesin kesilmesi istenilen alanlarda kullanılmaktadırlar.

Bariyerli Bondex Sünger : Hali hazırda kullanılan polyeter ve polyester süngerlerin üretiminde istem dışı fireye ayrılan süngerlerin geri dönüştürülüp kazanılmasıyla elde edilen rebounded Bariyerli bondex renkli sünger, yalıtım süngerleri arasında en güçlü ses kesme ve yalıtma özelliğine sahip süngerlerden biridir.  Geri dönüşüm süngerlerden üretildiği için en çevre dostu / doğa dostu yalıtım malzemelerinden biri olarak bilinir. Sıkıştırılarak ve içine özel kimyasal karıştırılarak elde edildiğinden, echobon sünger sahip olduğu yüksek yoğunluk sayesinde (100DNS KG/m3 > 200DNS KG/m3) neredeyse tüm yalıtım alanlarında kolaylıkla tercih edilebilir. Bu yüksek yoğunluğu sayesinde echobone tüm alanlarda ana dolgu katmanı olarak kullanılmaktadır.

Ürün ölçüleri : Minimum 4mm’den başlayarak üst sınırı olmaksızın tüm kalınlıklarda üretilimektedir. Plaka ölçüleri 1 metre x 1 metre ya da rulo olarak sevk edilmektedir.

Kullanım ve uygulama alanları:  Bariyerli bondex sünger uygulaması. Bariyerli Bondeks ses yalıtım süngeri uygulaması. Bariyerli Bondeks sünger farklı kalınlık ve yoğunluklarda rahatlıkla üretilebildiği için, kullanım alanı oldukça yaygındır. Meskenlerde, disko ve barlarda, hastane MR odaları yalıtımında, yat motor odası yalıtımında, müzik odaları yalıtımında, düğün salonu gibi sesin yalıtılması gereken tüm iç mekanlarda ana dolgu maddesi olarak tercih edilebilir. Alçıpan ve ağır bariyer ile birlikte kullanıma uygundur. Bunların yanı sıra, jeneratör ve kompresör kabini gibi sesin kesilmesi gereken dış mekan uygulamalarında da tercih edilebilir. Kendinden yapışkanlı bantla ya da özel üretim yapıştırıcıları sayesinde düz zeminlere kolayca uygulanması mümkündür. Bariyerli Bondeks ses yalıtım süngeri fiyatlar için lütfen bizimle irtibata geçin.

Müşteri Hizmetleri Hattı !

Vega Akustik İsa Koçyiğit : 0(553) 147 53 35 Uzman ve Profesyonel Ekibi İle Birlikte Akustik Yumurta, Piramit, Labirent, Special, Bass Trap, Vicoustik, Bondex Sünger Gibi Bir Çok Ürünlerin Satışını ve Uygulama Hizmetini Vermektedir.